Aktualności · TOUR de POLOGNE · Archiwum · Spis artykułów · Galeria · Linki · Szukaj 17 Listopada 2017
PATRON MEDIALNY
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

vinner1
07.12.2015 19:47
Jak wiecie Lidl jest sponsorem EtiX i z tej okazji od 14 XII stroje kolarskie w atrakcyjnej cenie z podpisem Marcela Kittela.

redakcja
12.05.2015 22:24
W dziale "zapowiedzi" jest już regulamin Kryterium w Trzebnicy smiley

waclawszymczak
07.05.2015 11:01
24 - godzinny Rawicki Festifal Sportu 16-17 maja 2015r. Jedną z konkurencji będzie 24 godzinny Wyścig Rowerowy/indywidualny/ z hasłem "Każdy jedzie po swój rekord" Informacje na stronie: 2

redakcja
22.04.2015 14:30
KLASYKI PIASTOWSKIE http://www.naszosie.pl/20
15/04/klasyki-piastowskie
-wyscigowa-propozycja-dla
-amatorow/


askend
07.04.2015 22:17
Śniadanie Mistrzów - zapisy na 26 kwietnia www.naczas.com

Matros53
18.09.2014 12:01
14.09.2014 Zdjęcia z Wilkszyna: tutaj

greten
14.07.2014 10:32
Korona Kocich Gór - wyniki wyścigu amatorów: http://www.pomiaryczasu.p
l/event/korona_kocich_gor
/wyniki/


askend
09.07.2014 23:19
Zapisy na Puchar Śniadania Mistrzów 3 zawody www.naczas.com/rejestracj
a


greten
03.07.2014 12:04
Zapisy na Koronę Kocich Gór: http://www.pomiaryczasu.p
l/registration/korona_koc
ich_gor/


redakcja
02.07.2014 21:29
jest już regulamin Korony Kocich Gór

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
statystyka
Aktualności
Najpierw czasowy Bike Challange w Poznaniu
Czterech wrocławian zajęło miejsca w pierwszych trójkach swoich kategorii na rozegranej 10 września czasowej edycji Bike Challange w Poznaniu i uzyskało kwalifikację do przyszłorocznego UCI Gran Fondo we Francji. Czasowe ściganie w międzynarodowej stawce przebiegało na 16 km trasie na Torze Samochodowym a zwycięzca wykręcił średnią prędkość 47, 5 km. Szczególne gratulacje dla naszych kwalifikantów: Artur Gacek(PiuPiuCatering), Robert Wilkowiecki(GVT), Tomasz Stalinger i Marek Lechowski (Eska Team). Znakomite zawody pojechał również Jarek Kosiński(SCT Bike on Wax), lecz w silnie obsadzonej kategorii zabrakło do kwalifikacji...
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1232 Czytań · Drukuj
Wrócili w Górskich Koszulach
Mariusz Piasecki ( Gatta Bike Team) i Zygmunt Krawczyk( Verva Active Jet) wrócili w biało - czerwonych górskich koszulach z rozegranych 10 września na Podhalu Górskich Mistrzostwach Polski Masters. Srebrnymi medalistami tych mistrzostw zostali między innymi Mateusz Jegier( Fiołka Trans Margo Pro Service Team) i Grzegorz Fajkowski( Dynamo) a brązowe medale zdobyli Oksana Krysiuk(PiuPiu catering) i Józef Misiak(Rycerze Rolanda Maciejewski Team).

fotografie: Dominik Gach Link
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1208 Czytań · Drukuj
LICZYRZEPA NA GŁODZIE
Kacper Sowiński był czwarty z grupy i przegrał miejsce na podium open i w kategorii M3 na dystansie 83 km na rozegranym 3 września Maratonie Liczyrzepa ze startem i metą w Karpaczu. Trójka zwycięzców reprezentowała Grupę Kolarską Jelenia Góra. najtrudniejszym elementem wyscigu byl podjazd z Kowar na Przełęcz Kowarską tzw, drogą głodu z kultową kilkunastoprocentową ścianką na końcu.
Szósty open i pierwszy w M4 był Mariusz Piasecki( Gatta Bike Team) , jedenaste miejsce i drugie w M4 zajął Maciej Wilkowiecki( GVT) a trzynaste i 3 w M4 Jacek Łuczkiewicz ( Rycerze Rolanda).Na 16 i 17 miejscu uplasowali się wrocławianie Łukasz Moneta i Grzegorz Krężel(SCT Bike on Wax). W pierwszej 50 tce jeszcze między innymi Paweł Bury - 24 open, Janusz Czapliński - 27 open i 2 w M6, Piotr Szpila (Krężbud Was Sport)- 29, Przemysław Górak (PM Rider )- 30, Dariusz Uryga - 31 i Dariusz Czarnecki - 33 open i 2 miejsce w M5. Joanna Łaban - Nanowska była druga w K4 a Danuta Tomasiak (UKS Moto Jelcz - Laskowice) wygrała K5.
Najlepszym wrocławianinem na mega był 10 open Zygmunt Krawczyk, który zwyciężył kat. M6. Drugi w tej kategorii byl Krzysztof Zalewski a trzeci Ryszard Rawski( Rawex Energy Saving). Rywalizację open wygrał na tym dystansie Marcin Robakowski (KK Fala Park) a kobiet Ewa Duszyńska (Quest Team).
Ogromny sukces na dystansie giga 162 kilometrów odniosła wrocławianka Agnieszka Feherpataky ( SCT Bike on Wax) , która wygrała open kobiet. Wsród mężczyzn zwyciężył Piotr Kloczkowski( Optyk Okular Jelenia Góra). Dziewiętnasty open był wrocławianin Przemysław Szyber a dwudziesty Krzysztof Łańcucki.
na zdjęciu Grzegorz Krężel elektrostymuluje Kacpra Sowińskiego

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1217 Czytań · Drukuj
KOLARZE NA DOŻYNKACH W ZAWONI
Rekord 22 kilometrowej trasy dożynkowej czasówki w Zawoni ustanowili 27 sierpnia kolarze FTI Racing Team Robert Żmudzin i Artur Kozal (czas 29.06). Zwycięzcy pokonali 0 33 sekundy parę Gatta Team Adam Ostojski i Dominik Kapusta. Paweł Drab( TUW Medicum) i Jerzy Sikora (Wroclawski Klub Triathlonowy) zajęli trzecie miejsce z czasem 29, 56.
Dożynkowy Wyścig Parami na czas o Puchar Wójta Zawoni został rozegrany po raz osiemnasty lecz dopiero po raz drugi na trasie 22 kilometrowej. Tym razem wystartowały 43 pary czyli 85 zawodników :). (Artur Gacek pojechał dwukrotnie: w parze męskiej( wygrał M30 z Jackiem Łuczkiewiczem) i w mixie ( z Oksaną Krysiuk). W różnych kombinacjach wiekowo - płciowych na podium stawali między innymi: Mariusz Piasecki/ Maciej Wilkowiecki(GVT), Paweł Szlęk/Tomasz Sorbian( PM Rider Team), Ryszard Rawski/ Zbigniew Szczęsny( Rawex Energy Saving), Andrzej Pajor/ Bartosz Pajor(GVT), Grzegorz Krężel/Marek Żelazny(SCT Bike On Wax), Karolina Maciejewska/Dariusz Pokojowczyk, Monika Strychar, Grzegorz Strychar(MITSUBISHI MATERIALS), Arek Tecław,Katarzyna Rzepecka ( Lkk Wulkan), Marek Lechowski/Ryszarda Wrona (EskaTeam), Bogusław Zieliński, Wiesław Lasota(KKS Trzebnica), FECHERPATAKY AGNIESZKA / NIJANDER KATARZYNA (SCT BIKE ON WAX), Alfred Sondel/Czesław Wierzejski(Sobótka)........
foto z Fb Daniela Aramowicza :)
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1174 Czytań · Drukuj
ADI BOBO POKONAŁ DON KICHOTA
Adam Dobosz zwyciężył w rywalizacji na dystansie mega w rozegranym 27 sierpnia supermaratonie w Śladami Don Kichota w Nietążkowie koło Leszna. Drugi był Robert Kierzek a trzeci Adam Michalski. Szóste miejsce open i drugie w kat. zajął Tomasz Maciaś. Dwunasty open był zawodnik trzebnickich Szerszeni Gerard Skalskia trzecie miejsce w M5 zajął Marian Przybylski Na mini wygrał Robert Kmieciak przed Bernardem Matuszakiem i Kazimierzem Rojkiem(Eska Team). Wrocławianie: Łukasz Moneta był 12 open, Jan Czapliński ,Łukasz Gierusz i Joanna Łaban - Nanowska- trzecie miejsca w swoich kategoriach a Józef Misiak był najszybszy w M7.
Krysztof Łańcucki był 5 open i wygrał kategorię na giga.
O swoim zwycięstwie opowiedział nam Adam Dobosz: W maratonach w Nietążkowie startowałem w obu edycjach. Trasa została zmodyfikowana do ubiegłorocznej, również dobrze przygotowana i oznakowana przez Organizatorów.

Od startu udało mi się zawiązać współpracę w czteroosobowym zespole z 10 osobowej grupy startowej, która wspólnie współpracując przejechała pierwsze 70 - kilometrowe okrążenie W zamyśle było dogonienie grupy startującej wcześniej o 3 min. , w której jechał kolega z Eski (ubiegłoroczny zwycięzca dystansu Mega) na około 60 kilometrze, bez zbytniego" zapieku" w nogach. Udało się to nam po bardzo dobrej współpracy na 75km - mając dodatkowych kilka osób do pracy na zmianach można było pognać do mety. W trakcie pierwszego kółka (były dwa do pokonania) zwróciłem uwagę na podjazd znajdujący się na 10km przed metą i tam też postanowiłem narzucić wyższe tempo na drugim okrążeniu. Po podjeździe razem ze mną został kolega z grupy startowej z Interkola oraz kolega z grupy wcześniej startującej. W mieście Śmigiel wyrwałem do przodu i na zjeździe w kierunku mety tylko powiększałem przewagę. Kilkadziesiąt metrów przewagi pozwoliło dowieźć pierwsze miejsce z grupy startowej co zaoowocowało zwycięstwem w kategorii M3 oraz OPEN na dystansie Mega. Koledzy z czteroosobowej grupy z początku wyścigu także zameldowali się na podium w M3 i M4 - dzięki za współpracę. Był to bardzo gorący oraz owocny dla mnie start i mam nadzieję na dalsze sukcesy jeszcze w tym sezonie.

· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 994 Czytań · Drukuj
Wrocławskie Teamy: Rawex Energy Saving

Zawodnicy, od lewej: Jarosław Chyrzyński (v-ce mistrz Polski PSP w kat M4), Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Maciej Nałęcz, Paweł Szczepkowski, Rafał Skowroński, Krzysztof Mazurkiewicz, Ryszard Rawski (Prezes), Zbigniew Szczęsny

Towarzystwo Sportowe RAWEX Energy Saving zostało zarejstrowane w KRS w marcu 2016.
Członkowie to mieszanka rutyny i młodości (kat startowe od M2 do M6), doświadczenia i zapalonych do kolarstwa amatorów.
Znakomici byli zawodowcy, reprezentanci Polski Jan Brzeźny, Jan Faltyn (DOLMEL Wrocław) a także Zbigniew Szczęsny (MOTO-JELCZ Oława) to prawdziwi mentorzy zespołu.

Korzystamy z rad także byłego reprezentanta Polski Henryka Charuckiego (DOLMEL Wrocław) czy też Miieczysława Zatoki, byłego kolarza (MOTO-JELCZ Oława). Firmy tych dwóch ostatnich HARFA-HARRYSON
i AUTO ZATOKA to także sponsorzy wspomagający Towarzystwo podobnie jak firmy: GORE.IT, POL-SYSTEM i RAWEX Energy Saving.

Jednakże głównym sponsowrem Towarzystwa są sami członkowie.

Statutowe motto zespołu to spokojne połączenie zdrowego trybu życia z akcentami sportowymi mając na uwadze kolejność realizacji swoich celów: najpierw praca i rodzina potem hobby.

Prawie każdy z członków w tym roku pokazał się wielu wyścigach osiagając wielokrotnie pierwsze miejsca a także miejsca na pudle.

Największe tegoroczne osiągnięcia to: mistrzostwo Polski w jeździe parami Rawski-Szczęsny a także vice mistrzostwo Polski w jeździe ind. na czas - Ryszard Rawski.

Do sezonu zespół przygotowywał się w Chorwacji, dokąd wyjedzie również po sezonie na roztrenowanie.

W listopadzie zawodnicy udają się na posezonową regenerację do Hajduszoboszlo (Węgry).

Towarzystwo jest otwarte na nowych członków ale tylko takich, którzy mają podobne motto życiowe.

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1094 Czytań · Drukuj
TRZYNASTY KŁODZKI KLASYK
Arek Tecław (LKK Wulkan) w rywalizacji mężczyzn a Oksana Krysiuk( PiuPIU catering pożywny ) przed Katarzyną Rzepecką (GVT)wśród kobiet to najlepsi zawodnicy na dystansie mini rozegranego 23 lipca Klasyka Klodzkiego ze startem i metą w Zieleńcu. W pierwszej dziesiątce pojawili się między innymi: Damian Miela(PM Rider) - 2m. w M2, Robert Wilkowiecki(GVT) - 1m. w M4 , Paweł Bury - 2m w M3 i Łukasz Moneta - 3m. w M2. Tomasz Sorbian (PM Rider) był trzeci w M3 a Danuta Tomasiak ( Moto Jelcz Laskowice)wygrała w K5.

Na mega triumfowali Krystian Błaszczak( Zgrupka Team) przed Michałem Makowskim (QUEST ACT) i Katarzyna Orłowska(Rogelli Team) a trzeci open i oczywiście pierwszy w M4 był Jacek Łuczkiewicz ( Rycerze Rolanda Maciejewski Team). Dziewiąte miejsce open zajął Krzysztof Mazurkiewicz(RAWEX ENERGY SAVING ) a dziesiąte Artur Gacek ( Piu Piu Pożywny Catering)
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1080 Czytań · Drukuj
RAFAŁ MIKOŁAJCZYK - MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ !


Wrocławianin Rafał Mikołajczyk został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kolarstwie ręcznym!!!

Byc najlepszym w swojej grupie startowej na przestrzeni sezonu 2016 to dla mnie wyjątkowy sukces sportowy. Odbyły sie 3 edycje Pucharu Swiata w RPA, Belgii i Hiszpanii. Każda miała dla mnie momenty ciężkie i chwile radości. Zdecydowanie jednak wyścig wspólny w Republice Południowej Afryki był momentem najpiękniejszym. Zwyciężyłem po raz pierwszy w Pucharze Świata i dumnie odsłuchałem Mazurka Dąbrowskiego. Otrzymanie statuetki Pucharu Swiata jest bardziej ekscytujące dla mnie też z tego powodu, ze mój przyjaciel i mentor Rafał Wilk świętuje równiez swoje 3 zwycięstwo z rzędu w Pucharze Świata . To dobry czas dla parakolarstwa; to świetne rezultaty ciężkiej codziennej pracy.
Najbliższy czas poświęcę cięższym treningom w górach i na siłowni. Chcę zmienić sporo rzeczy w rowerze i technice jazdy. Obrona mistrzostwa polski i Mallorca Handbike Tour to moje cele ma najbliższe 3 miesiące

· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 974 Czytań · Drukuj
KOLARZE W KRAINIE RAJSTOP
Dwa dystanse: 102 km i 52 km i jak zwykle świetna organizacja - 16 lipca rozegrano Gatta Bike Prestige w Zduńskiej Woli. Wyścig na dużym dystansie wygrał tajemniczy Eduard Alickun(wyjaśnienie tajemnicy w komentarzu), którego bliżej poznał nasz Arek Tecław, przegrywając finisz z siedmioosobowej grupy o błysk szprychy. W siódemce znalazł się również zwycięzca M4 - Mariusz Piasecki. Z dziesięciosekundowa stratą minęła linię mety grupa zasadnicza, gdzie między innymi Dariusz Spychała( 3m. w M4), Damian Miela, Igor Kaźmierczak i Adam Dobosz..

· Czytaj więcej
1 Komentarzy · 1065 Czytań · Drukuj
A AMATORZY POD GLICZARÓW POJECHALI!
Nieoficjalnie najlepszym wrocławianinem na Tour de Pologne Amatorów okazał się były utytułowany zawodowiec Zdzisław Komisaruk. Zajął miejsce 105 open i czwarte w kategorii wiekowej. Pomimo deszczu i zimna na 35 kilometrowej trasie z dwoma kultowymi podjazdami ( Ząb i Gliczarów) wystartowało 17 lipca ponad 1000 kolarzy. Drugi wrocławianin to prawdopodobnie Jarosław Chyrzyński,trzeci Marek Lachowski a czwarty Henryk Charucki. W wyścigu startowali jeszcze między innymi: Rafał Rogula, Marek Wrona, Mariusz Kowalczyk, Wojciech Krauze i Tomasz Dynerowicz
· Czytaj więcej
0 Komentarzy · 1037 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 62 < 1 2 3 4 5 > >>
Zapowiedzi
Brak zawartości dla tego panelu